Post Image

Обсяги податкового розриву з ПДВ становлять близько 30% потенціальних податкових надходжень.

Для сталого економічного розвитку України ставку ПДВ в Україні необхідно зменшити з 20 до 15%. Про це під часпрезентації економічного дослідження Growford Institute «Пріоритети податкової політики держави у 2021 році» заявив експерт Інституту, доктор економічних наук Костянтин Швабій.

«В Україні потрібно зменшити ставку ПДВ з 20 до 15 відсотків. За нашими оцінками обсяги податкового розриву з ПДВ становлять близько 30 відсотків потенціальних податкових надходжень. Це приблизно 130 млрд. грн. в цінах 2019 року, які не надійшли до держбюджету. А незаконне бюджетне відшкодування з 2017 по 2019 рр. щороку в середньому становило 43 млрд. грн.», – пояснює Швабій.

Експерт наголошує, що  зменшення ставки цього податку – захід не на боротьбу за наслідками, а на усунення причини проблем і негараздів, з ним пов’язаних.

«Це унеможливлює подальшу практику схем формування фіктивного податкового кредиту, дозволяє збільшити фіскальну ефективність податку, руйнує вагоме джерело корупції в країні, зменшує податкове навантаження на пересічних платників податків та створює умови для відновлення економічного зростання», – зазначає Костянтин Швабій.