Post Image

Запуск другого і розвиток третього рівнів пенсійної системи призведуть до створення потужного інвестиційного ресурсу. 

Про це заявив засновник та голова правління Growford institute Віталій Ломакович під час виступу у рамках «Українського Пенсійного Форуму».

«У сусідній Польщі активи пенсійних фондів перевищили 120 млрд дол. в еквіваленті. За розрахунками авторів законопроєкту «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення», у разі запровадження другого рівня з 2023 року, накопичені активи працівників до 2030 року мають перевищити 600 млрд грн. Це реальний шлях до незалежності від зовнішніх кредиторів», – зазначив він.

Ломакович додав, що поява багатомільярдного інвестиційного ресурсу дасть змогу істотно знизити вартість державних запозичень. 

«А в разі, якщо дохідність ОВДП зростатиме з інших причин, то виграватимуть від цього не лише портфельні інвестори, а й кожен громадянин-учасник накопичувальної пенсійної системи 2-го і 3-го рівнів. Врешті-решт, вкладення пенсійних активів у державні облігації сприятиме фінансуванню дефіциту солідарної системи. Водночас поява потужного інвестиційного ресурсу повинна дати поштовх для розвитку фондового ринку», – констатував він. 

Читайте також: ПДВ потрібно зменшити до 15 відсотків.