Post Image

У дослідженні “Фінансиалізація світової економіки та нарощування глобального боргу: виклики та можливості для України” директор з наукової роботи Growford Institute Тетяна Богдан порівняла заборгованість окремих секторів економіки в Україні із заборгованістю у Польщі, США та Китаї. 

Такі порівняння піднімають на поверхню проблеми недорозвинутості кредитної системи України та наявності значного потенціалу для розширення позикових джерел фінансування корпоративного сектору та сектору домогосподарств в Україні. Так, в нашій країні накопичений борг нефінансових корпорацій̆ складає 20,1% ВВП, а в Польщі – 44,8%, в США – 88,2%, в Китаї – 166,3% ВВП. Борг домашніх господарств в Україні ледь перевищує 5% ВВП, а в Польщі цей показник складає 35%, в США – 81,2%, в Китаї – 59,8% ВВП. 

В той же час належне кредитування корпорацій і домогосподарств могли б сприяти фінансовому поглибленню (financial deepening) і прискоренню економічного зростання в країні. Численні емпіричні дослідження підтвердили, що зростання левериджу/ боргів корпорацій за помірних обсягів їх заборгованості є важелем економічного зростання, оскільки стає джерелом фінансування додаткових інвестицій та споживчих витрат у економіці. 

Детальніше тут:cutt.ly/kk96Fib