
У розвинутих країнах за поточний рік державний борг має зрости на 20,2 в.п. ВВП (з огляду на безпрецедентні масштаби фіскальних пакетів порятунку), а в країнах з ринками, що формуються, і середніми доходами ‐ на 9,6 в.п. Високий рівень і продовження зростання державного боргу в розвинутих країнах наражає їх на ризики рефінансування боргу (шоки зниження довіри), а також зменшує потенційні темпи економічного зростання.
Проте навіть за високих обсягів заборгованості рівень реальних відсоткових ставок у розвинутих країнах є найнижчим з 1970‐х років. І що більш важливо: реальні відсоткові ставки в майбутньому залишатимуться нижчими порівняно з темпами економічного зростання, внаслідок чого високий борг частково «самоліквідується». Поряд з цим, низький рівень відсоткових ставок дозволятиме урядам розвинутих країн і деяких країн з ринками, що формуються, обслуговувати більші суми боргу за помірною вартістю.
Детальніше читайте у дослідженні Growford Institute «Фінансиалізація світової економіки та нарощування глобального боргу: виклики та можливості для України».