Post Image

Пенсійна реформа не передбачає зменшення виплат теперішнім пенсіонерам, водначас вона є однією з найчутливіших реформ, адже стосується 11 мільйонів існуючих пенсіонерів і, щонайменше, такої ж кількості майбутніх.

 Про це в ефірі «Час реформ зі Світланою Мялик» на Українському радіо розповів засновник голова правління Growford Institute Віталій Ломакович.  


«Йде мова про те, що людям, які ще не досягли пенсійного віку, отримають можливість накопичити на свою пенсію. Від держави залишається обов’язкова державна пенсія в рамках прожиткового мінімуму.У багатьох є побоювання та недовіра, що накопичені гроші на пенсію може «з’їсти» інфляція. Та цього не відбудеться. Чому? Пенсійна реформа передбачає створення спеціальної інституції – компанії з управління активами. Сподіваюсь, що це не буде державна інституція, а її організують компанії, які вже мають досвід на ринку і мають відповідні ліцензії. Вони будуть створювати додану вартість на пенсійні накопичення. Тобто створювати дохід на накопичені гроші. І в ідеалі цей дохід має перевищувати рівень інфляції», – пояснив він.

Детальніше у відео.