Post Image

Накопичувальну пенсійну систему необхідно запроваджувати якнайшвидше.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав засновник та голова правління Growford Віталій Ломакович. 

«Вдячний міністру фінансів Сергію Марченку за підняття важливої теми для суспільства та країни. Говорити про пенсійну реформу – чомусь табу серед більшості представників влади. Але так проблему не вирішити. Нам потрібна якісна реформа, щоб українці були впевнені в своєму майбутньому та не боялись в зрілому віці залишитись без грошей на хліб. А часу не так багато. На розкачку вже пішло 22 роки. Та жодних дій, лише дискредитація пенсійної реформи в цілому. Люди бояться накопичувальної системи як вогню. Бо не розуміють, що солідарна пенсійна система в існуючому вигляді приречена», – пише він.

Віталій Ломакович пояснює, що кількість працюючого населення зрівнялась з кількістю пенсіонерів – 10 млн осіб проти 11 млн. Крім того, ООН прогнозує, що до 2050 р. в Україні частка осіб віком 60 років і старше може зросте до 32%. Дуже скоро ми зіткнемося з тим, що за солідарною системою залишиться лише функція виплати мінімальної гарантованої допомоги за віком. Не впевнений, що комусь сподобається така перспектива.

«Єдиний вихід врятувати країну від «бідної старості» – накопичувальна система пенсій, яку потрібно запроваджувати негайно. Варто зазначити, що від солідарної пенсії ми не відмовляємось. Громадяни зможуть отримувати дві пенсії. Не поганий варіант, чи не так? Та необхідною умовою успіху пенсійної реформи є довіра громадян до дій влади та впевненість у збереженні і примноженні їхніх накопичень. Важливою у формуванні довіри суспільства до накопичувальної системи є роль Нацбанку. НБУ повинен забезпечувати стабільність національної валюти (як того вимагає Конституція України) та проводити прогнозовану грошово-кредитну політику. А влада найближчим часом має представити чіткий план бачення пенсійної реформи та підключити до обговорення провідних експертів. Бо в період нестабільної економічної ситуації час грає проти нас», – зазначив голова правління Growford Institute.