Growfоrd Institute презентує перший просвітницький проект

GROWFORDINSTITUTE ЗДІЙСНИВ ПЕРЕКЛАД І ВИДАННЯ СВІТОВОГО БЕСТСЕЛЕРУ З ГЛОБАЛЬНИХ ФІНАНСІВ «МІЖ БОРГОМ І ДИЯВОЛОМ. ГРОШІ, КРЕДИТ І РЕФОРМУВАННЯ ГЛОБАЛЬНИХ ФІНАНСІВ»

Автор книги – ЕДЕІР ТЕРНЕР – став Головою Комітету з фінансового регулювання Великої Британії саме тоді, коли вибухнула глобальна фінансова криза 2008 року, і відігравав провідну роль у реформуванні глобального фінансового регулювання протягом 2008-2015 років.

Джозеф Стігліц (лауреат Нобелівської премії з економіки) – «Такі оригінальні та глибокі інсайти щодо нашої фінансової системи, які представив Тернер у своїй книзі, могли прийти тільки з досвіду людини, яка працювала всередині цієї системи. «Між боргом та дияволом» – це фундаментальна парадигма монетарної економіки із глибоким змістом та практичним застосуванням для реформування політики»

Кеннет Рогофф (співавтор відомої в світі книги «Цей час вже інший: вісім сторіч фінансових потрясінь») – «Надзвичайно глибока і ретельна праця, яку легко читати. «Між боргом та дияволом» – це сповнена проникливими думками та глибокими дослідженнями книга, яка пояснює всі пастки державної політики щодо боргу…»

Книгу переклала доктор економічних наук Тетяна Унковська, яка у передмові до українського перекладу книги зазначила: «Глобальна кризаі боротьба з нею привели Едеіра Тернера до усвідомлення абсолютної помилковості глибоковкорінених і масово розповсюджених у світі переконань, закріплених у стандартних економічних підручниках, математичних моделях із лінійною спрощеною структурою, поведінкових моделях регуляторів та учасників ринків. Ця книга, а також сотні його виступів, лекцій і дискусій у багатьох країнах – це боротьба з наслідками кризи і величезною загрозою її повернення. Тут сконцентровано його унікальний міжнародний досвід, глибокі роздуми щодо помилок у фундаментальних теоретичних основах, на яких базується діяльність центральних банків і фінансових регуляторів, та важливі для економічного розвитку кожної країни яскраві інтелектуальні інсайти. Ця книга може стати каталізатором для зрушення парадигми економічного мислення і побудови безпечнішого світу для нас і майбутніх поколінь»

Засновник Growford Institute Віталій Ломакович вважає, що для України ця книга має колосальне значення: «Нам необхідно подолати гостру проблему недоступності кредитування для реального виробництва (відношення обсягу банківських кредитів підприємствам до ВВП у 2019 році впало до 21%, що є неприпустимо низьким рівнем). Але якщо наші макрорегулятори не врахують помилки, що визначені у цій книзі, ми можемо потрапити у пастку руйнівної фінансової кризи. Непродуктивні борги, створення «фінансових пірамід» та швидка і бездумна фінансова лібералізація, без розуміння всіх прихованих «підводних каменів» не сприятимуть кредитуванню реального виробництва та економічному зростанню, а призведуть до нової кризи. Треба дослухатися до думки Тернера: «Уряди економік із ринками, що формуються, спостерігаючи те, у яку катастрофу та хаос занурені економіки розвинених країн через фатальну самовпевненість та віру в переваги вільного фінансового ринку, мають бути дуже обережними щодо рецептів швидкої та всеохоплюючої фінансової лібералізації».

Ця книга сприятиме зростанню рівня обізнаності суспільства і органів влади щодо глобальних впливів на Україну, а також підвищить рівень дискусії з питань монетарної, фіскальної політики, управління борговими процесами та економічної політики загалом. Окрім того, що Growford Institute проводить власні глобальні дослідження, перекладом і виданням цієї книги він розпочинає просвітницьку діяльність у сфері світових фінансових трендів та їхніх впливів на Україну.

Як зазначено у передмові, ця книга повинна стати настільною книгою для кожного державного керівника у сфері економічної, фінансової і монетарної політики. Банкірам і бізнесменам реального сектору економіки також буде цікаво зрозуміти інсайти та ідеїавтора, а також ознайомитися з його глибокими висновками і поясненнями неочевидних причин і механізмів розгортання глобальної кризи. Книга також буде цікава експертам, аналітикам, вченим, викладачам, аспірантам і студентам економічних університетів, а також всім, хто цікавиться економікою і хоче зрозуміти, чому відбуваються сучасні кризи і як можна запобігти їх катастрофічному розгортанню та руйнівним ефектам.

Нагадаємо, Едеір Тернер – Голова Інституту Нового Економічного Мислення (Institute for New Economic Thinking) та автор книги «Економіка після кризи». Проживає у Лондоні. Його працю «Між боргом та дияволом» високо оцінили всесвітньо відомі економісти та фахівці. Зокрема, свої враження від книги оприлюднили Джозеф Е. Стігліц, Пол Уолкер, Кеннет Рогофф, Джордж Сорос, Баррі Ейченгрін, Роберт Скідельські, Вільям Х. Джейнвей, та інші.