Наприкінці минулого тижня Національний банк України оприлюднив черговий «Інфляційний звіт», який сам НБУ позиціонує як «ключовий комплексний аналітичний документ з монетарної політики».
Слід констатувати, що з кожним наступним випуском «Інфляційного звіту» НБУ все чіткіше декларує намір пом’якшувати свою монетарну політику. І це – безумовний прогрес.
Проте, не до кінця можна погодитись із загальним оптимістичним «настроєм» документа, зокрема щодо перспектив прискорення зростання економіки, а також стійкого зниження і стабілізації темпів інфляції у найближчому майбутньому.
Жорстка монетарна політика, яку НБУ провадить чотири роки поспіль, призводить до стиснення грошової пропозиції, блокує кредитування виробництва (передусім промисловості), відтак гальмує розвиток економіки і консервує її сировинну структуру. Усе це робить економіку ще вразливішою до впливу зовнішньої кон’юнктури і унеможливлює підтримання курсової і цінової стабільності у тривалій перспективі.
У Growford Institute проведено незалежну діагностику стану грошової сфери за три квартали 2019 р., з результатами якої пропонуємо ознайомитись в аналітичному огляді «ЗАТИШШЯ. Чи надовго?»: стан грошової сфери в Україні у січні-вересні 2019р.